Miecz
DOWNLOAD
AUTOR: Jakub Gryca
GATUNEK: Chamberlarp
SETTING: Legenda 5 Kręgów
GNS: Narratywizm + Immersja
GRACZY: 5 + Prowadzący

Plik PDF: LARP_L5K_Miecz Plik ODT: LARP_L5K_Miecz

Opis

Larp jest przeznaczony dla małej grupy pięciu graczy i mistrza gry, którzy chcą skupić się na eksplorowaniu klimatu i tajemnicy małej herbaciarni w górach. Role są mocno sprofilowane pod graczy ale lekkie zmiany nie powinny sprawić problemów. Gra opowiada o spotkaniu na trakcie kilku pozornie nie związanych ze sobą osób, które postanowiły zatrzymać się na noc w przydrożnym zajeździe. W trakcie ich pobytu wiążą się losy tajemniczego miecza, dawnych duchów i ukrytej w herbaciarni tajemnicy.

Mechanika

Podczas gry używana była prosta mechanika oparta na żetonach. Żetony były wykonane z grubszego papieru, miały jedną stronę białą i drugą zadrukowaną symbolem. Przy teście gracz rzucał żetony na ziemię i te, które upadły zadrukowaną stroną w górę liczyły się jako sukcesy, do których dodawana była wartość umiejętności. Testy były intuicyjnie wzorowane na zasadach L5K RPG, czyli trafienie rzucamy kręgiem Ognia+kenjutsu, obronę rzucamy kręgiem Powietrza+obrona, itp.

Inspiracje

Mechanika z żetonami zainspirowana Mechaniką LARPową dla Świata Mroku, której autorem jest Bartosz ‘Kastor Krieg’ Chilicki. Flattr this

15 grudnia 2008 przez: