Image
Top
Menu
Marzec 31, 2019

Drukuj i graj – scenariusze print and play z Europy i nie tylko.

Legenda.

Ten drobny zbiór miał trafić do Was jesienią zeszłego roku, ale chyba o nim zapomniałem. Zawiera linki z opisami, spisami treści oraz podstawowymi instrukcjami stron i portali z dużymi zbiorami gier dostępnych do łatwego poprowadzenia. Na tą chwilę zbiór zawiera gry w językach: angielskim, hiszpańskim, szwedzkim, duńskim, francuskim, włoskim. Może trafić się pojedynczy przypadek innych języków.

Dla szczególnie niecierpliwych w poszukiwaniu gier: absolutnie nieładny spis treści tych stron w Excelu z próbą posegregowania tych gier w jakiś przyjazny sposób.

Zbiory międzynarodowe.

Nie tylko my wpadliśmy na pomysł zbierania gier w jednym miejscu. Przed nami: fanowska wikipedia zbierająca w tabeli gry wraz z linkami do nich.W swoich zbiorach ma również posegregowane według wielkości/ liczby potrzebnych graczy larpy, darmowe jak i płatne. Strona prowadzona jest w języku angielskim. Ma w swych zbiorach 250 scenariuszy. Klik.

A teraz przed nami Alexandria. Zbiór scenariuszy rpgowych, larpowych i freeformowych. Zbiór zawiera kilka tysięcy scenariuszy, jednak tylko nieliczne dostępne są po angielsku. Można wyszukać o autorze (Personer), Nazwie scenariuszu (Scenarier), Miejscu wystawienia (Kongreser) oraz systemie/rodzaju/typu (Systemer).W Systemer warto spojrzeć na Blackbox larp, bo to jedyna kategoria czysto larpowa w Systemie.

Lubisz jeepformy? Poniższy zbiór zawiera pięćdziesiąt osiem plików, przy czym część stanowią powtórki. Gry publikowane są w czterech językach. Dwadzieścia siedem z nich opublikowano w języku angielskim, poza tym znajdują się tu gry po szwedzku, duńsku oraz dwie po włosku. Tu kliknij.

Słyszeliście o konkursie Golden Cobra? Czas więc na zbiór scenariuszy zgłoszonych do tego konkursu. Gry są gotowe do pobrania w pełnych antologiach, w języku angielskim. Gra zgłoszona na konkurs musi być nieopublikowana, minimalistyczne, muszą trwać do 2 godzin i zajmować nie więcej niż cztery strony tekstu.

Antologia 2014.Antologia 2015. Antologia 2016. Linki do gier 2017. Linki do gier 2018.

Zbiory z poszczególnych krajów.

No to po kolei. Oto zbiory scenariuszy print and play zgromadzonych na Irlandzkiej Wikipedii środowiska gier fabularnych. Zbiór zawiera czterdzieści trzy gry w języku angielskim w sześciu kategoriach tematycznych. Zbiór zawiera linki do pobrania danych tytułów z krótkimi opisami. Tu kliknij.

Masz znajomych Hiszpanów lub chcesz poćwiczyć swój hiszpański? Na blogu zgromadzone jest trzydzieści dziewięć larpów po hiszpańsku, zarówno autorskich jak i stanowiących tłumaczenia. Tu kliknij. Ps: jeśli z kolei chciałbyś/ałabyś pomóc naszemu projektowi ćwicząc ów hiszpański, możesz zgłosić się do nas – szykujemy mały projekt tłumaczeniowy.

Czas na nieoceniony Stockholm Scenario Festival. Festiwal odbywa się corocznie od 2013 roku. Skupia się na małych formach, freeformach, nanolarpach i innego typu niewielkich grach. Łączy w sobie zarówno uznane hity jak i nowe, autorskie gry. Jednym z warunków festiwalu jest darmowe udostępnianie swoich larpów. Co roku Festiwal powiększa swój zbiór. Tu kliknij.

Na koniec jeszcze dwa elementy. Strona francuskiej grupy larpowej. Zawiera cztery gotowe do pobrania francuskie larpy print and play. Klik. Oraz Listen at the Maximum Volume – Szesnasto stronicowa gra na siedmiu graczy, opowiadająca o regresie, nostalgii i zespole który rozpadł się przed piętnastoma laty. Ją znajdziecie w biblioteczce nieocenionej Zuli 🙂

Na tą chwile to tyle. To oczywiście nie wszystkie gry i nie wszystkie miejsca gdzie da się je znaleźć – jeśli traficie na więcej piszcie do nas, z radością je tutaj dodamy.

Submit a Comment

Categories

Print&Play