zoosk dating kostenlos single tauplitz austria frau kennenlernen sprueche fuer chat app deutschland com download
Image
Top
Menu
Autor: Agata 'Oczko’ Godun
Liczba graczy: 2-20
Czas trwania: 1 h
Setting: historyczny
Typ gry: jeepform
Zapotrzebowanie na rekwizyty: żadne
Inne uwagi: Gra ćwiczeniowa, dla początkujących.

Niniejsza gra została zainspirowana musicalem Rudolf: Afera Mayerling, stworzonym przez  Franka Wildhorna i Steve’a Cudena. Celem jej powstania jest możliwość przeprowadzenia ćwiczeń improwizacyjnych i aktorskich, realizujących zasadę play to lose, na kompletnej i zamkniętej historii.

***

Trzydziestego stycznia 1889 roku, w myśliwskim zameczku w Mayerling odnaleziono ciała austriackiego następcy tronu, Rudolfa Habsburga-Lotaryńskiego i jego siedemnastoletniej kochanki, Mary Vetsery. Aferę starano się wyciszyć, jednak domniemania prawdziwych przyczyn śmierci ich dwojga pojawiają się do tej pory.

Najczęściej pojawiająca się teoria, która wrosła już w kulturę i stała się inspiracją dla wielu artystów głosi, iż arcyksiążę i baronówna popełnili samobójstwo.

Powszechnie znana była fascynacja Rudolfa śmiercią, podobnie jak uwielbienie, jakim arcyksięcia darzyła Mary. Pozbawieni szansy na wspólną przyszłość, połączyli swoje losy we wspólnej śmierci, a ukochany zamek Rudolfa, będący jego sanktuarium spokoju, stał się teatrem tragedii ostatnich chwil jego życia.