single salzburg austria wo kann man männer kennenlernen sich selbst besser bekanntschaften oehringen landesgartenschau account bei partnersuche.de loschen translate singles in mv construction
Image
Top
Menu
Autor: Aneta “Maria” Palczewska, Bartosz “Szopen” Nowiński, Jan “Javete” Kołodziejski
Liczba graczy: 7
Czas trwania:
2 h
Setting:
Postapo
Typ gry: chamberlarp
Zapotrzebowanie na rekwizyty: niewielkie
Inne uwagi: Gra przeznaczona dla ludzi 13+. Może zawierać sceny przemocy. Stworzona jako projekt na studia, kierunek Humanistyka 2.0, specjalizacja Badanie i projektowanie Gier.

Opis fabularny:
Wojna zaczęła się dziesięć lat temu w 2019 roku. Być może trwa nadal. Być może już się skończyła. Nawet tu w Stanach Zjednoczony Ameryki nikt tego nie wie. Po sześciu latach od wybuchu wojny, znikąd pojawiły się bestie, o przeróżnych formach i rozmiarach, abominacja. Nie było już frontów. Wojna dotknęła każdego. Padały zasilanie, internet, łączność. Przyszły głód i zaraza.  Większość ocalałych wybiły szalejące bandy rozbójnicze. O cywili i uchodźców nie dbał nikt. Dave okazał się inny.

Akcja gry dzieje się w miasteczku Mournwater w dawnym stanie Kalifornia. Cztery lata temu Dave i jego ludzie ufortyfikowali miasto i okoliczne farmy. Dave zaopiekował się nielicznymi ocalałymi mieszkańcami i grupkami przerażonych uchodźców. Zorganizował ich w społeczność, produkującą żywność i mającą widoki na przetrwanie. Miasteczko pod jego dowództwem odparło cztery duże ataki bandytów. Dave był niepodzielnym władcą Mournwater. Przez długi czas nie działo się źle. Dave był znakomitym organizatorem i charyzmatycznym przywódcą. Ciężko pracował by zapewnić około 250 mieszkańcom przetrwanie. Jednak rok temu, po ostatnim ataku bandytów i wstrzymaniu operacji wojskowych coś się zmieniło. Stres i przemęczenie wzięły górę. Dyktator zaczynał popadać w obłęd. Dawniej uwielbiany przywódca stał się tyranem. Nakazał wzniesienie własnego pomnika. Za drobne przestępstwa karał bez litości. Niewielka armia dotąd waleczna i zwycięska zaczęła wykonywać zadania policji. Nadwyżki zboża zabrano obywatelom. Otoczenie dyktatora obserwowało na zmianę przedłużające się okresy apatii i szaleńcze monologi Dave’a. Wyraźnie zaniedbywał, a następnie porzucił obowiązki władcy. W końcu polała się krew. W pierwszej kolejności wykończył dwóch swoich “kapitanów”. Następnie wydał rozkaz przygotowań do ewakuacji miasteczka. Widząc opieszałość mieszkańców zastrzelił na miejscu dwóch cywili.

No więc zabiliśmy Dave’a…

Opis niefabularny:

“All the King’s Men” to larp w klimacie postapo mający miejsce w USA w 2029 roku. W jednym z istniejących po zagładzie miast rządził popadający w szaleństwo dyktator. Grupa mieszkańców postanowiła na własną rękę dokonać przewrotu. Teraz stoją nad trupem upadłego przywódcy. Muszą zdecydować o ciągłości władzy i ocalić swoje miasto przed groźbą wojny domowej. Czasu pozostało niewiele. W mieście panuje chaos, a jego upadek zdaje się być kwestią chwil. Ich decyzje zaważą na losie wszystkich.