partnervermittlung tunesien flagge romeo chat y citas mr gay leon 2017 singletrail hornberg fly körpersprache frau flirten zeigt hals singletreff lichtenfels pansing
Image
Top
Menu

Deadlands: New Dynasty

Magiczny western z turniejem pokerowym w tle

Autor: Dominik 'Dracan’ Dembiński, „Miodowa Wróżka”
Liczba graczy: 7-10 graczy, 3 prowadzących
Czas trwania: 3-5 h
Setting: Deadlands, western
Typ: chamberlarp
Zapotrzebowanie na rekwizyty: Średnie.
Wymagane są: 6-10 talii pokerowych z jokerami, żetony pokerowe, 1 kryształ, 1 fiolka z kolorowym płynem, Walizka lub kufer, Banktnoty zabawkowe (dolary), Rewolwery kapiszonowe (najlepiej dla wszystkich graczy).
Inne uwagi:
Larp powstał w 2009 roku i został poddawany tylko jednej reedycji w roku 2010. Zdążył się już znacząco zestarzeć i powstaje remake w oparciu o strukturę tego larpa pt. „Rising Sun” autorstwa Dominika Dembińskiego i Agaty Godun.

New Orleans, Missisipi, 1872

Rzęsisty deszcz i ołowiane chmury pokrywały jeszcze przed chwilą tak kolorowy, listopadowy New Orleans, gdy przez morze gnijących na czarnym bruku Royal Street liści siedem ubranych w czerń postaci zmierzało w kierunku parowca “New Dynasty”. Już dotarłszy do mostku prowadzącego na kipiący złotem i mahoniem parostatek owinięty w siny dym leniwie spełzający z ozdobnych kominów prowadzących do upiorytowego tendera, jeden po drugim ukazali stojącemu przy bramce lokajowi błyszczącą w świetle latarni gazowej kartę z zaproszeniem na sławny od Seattle aż po Austin turniej pokerowy organizowany przez samego Salomona Thayera… Wśród nich znajdowała się młoda dziewczyna. Jej radosny wyraz twarzy zdradzał, że nie była przygotowana na podążającą za nią niczym cień śmierć. Uśmiechnięta przekroczyła próg dzielący tajemnicze wnętrza parowca od otaczającego go świata. Nie wiedziała, że będzie to ostatni raz, kiedy spojrzy na świat żywych.Następnego poranka Nowym Orleanem wstrząsnęła wiadomość o mordzie dokonanym w tajemniczym towarzystwie elitarnych pokerowców…

New Orleans, Missisipi, 1877

Słońce przelewało się ciasnymi uliczkami Nowego Orleanu a ciepły, południowy wiatr wznosił morze czerwonych i pomarańczowych liści, gdy pomiędzy białymi ścianami rezydencji przy Royal Street dziewięć ubranych w jesienne prochowce postaci zmierzało w kierunku parowca “New Dynasty”. Już dotarłszy do mostku prowadzącego na kipiący złotem i mahoniem parostatek owinięty w biały dym tańczący wokół ozdobnych kominów prowadzących do upiorytowego tendera, jeden po drugim ukazali stojącemu przy bramce lokajowi błyszczącą w świetle dnia kartę z zaproszeniem na zakazany przez rząd CSA turniej pokerowy, którego hermetyczne zasady uczestnictwa uczyniły niemalże niemożliwym odnalezienie winnego dokonanej 5 lat temu zbrodni. Obecność Texas Rangera wśród gości wzbudza podejrzenia nie tylko lokaja.

Zasłonięte kryształowe okna potęgują wrażenie, że pływający salon skrywa o wiele więcej tajemnic niż tylko okoliczności pojedynczej, ludzkiej śmierci, ale chciwość bywa silniejsza od życia…

New Dynasty to larp w konwencji westernu, którego fabuła rozgrywa się w dwóch liniach fabularnych w latach 1872 i 1877. Scenki na przemian opowiadają o przeszłości i przyszłości, ujawniając wraz z dodatkowymi informacjami wręczonymi graczom kolejne szczegóły zbrodni w 1872 roku.

W tym larpie każdy gracz wciela się w dwie różne postacie w zależności od odgrywanej sceny. Kluczowym elementem gry jest turniej pokerowy prowadzony przez mistrzów gry. Stosowane są autorskie zasady gry w pokera oparte o Texas Hold-em.

Sam scenariusz (bez kart postaci) można przejrzeć tu:

New Dynasty Scenariusz [PDF]