chatten mit singles app flirten mit deutschen frauentausch schweizer mann sucht deutsche frau kacken gute dating apps of 2017 single malt bodensee germany
Image
Top
Menu

Kamień pierunowy

Autor: Uczestnicy projektu Równać Szanse “Żywa gra akcji, czyli nowa baśń supraska”

Liczba graczy: 14

Czas trwania: 5-6 h

Setting: Świat alternatywny

Typ gry: chamberlarp

Zapotrzebowanie na rekwizyty: średnie


Inne uwagi:

Gra oraz scenariusz do niej jest wynikiem warsztatów prowadzonych dzięki programowi „Równać Szanse” (Sponsorowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży), którego celem było nauczyć młodzież projektowania gier fabularnych typu LARP (ang. live action role-playing). Dokument ten jest jednym z dzieł uczestników projektu.

Opis fabularny:

Podczas pewnego corocznego święta boga wojny – Peruna, stała się tragedia. Ktoś ukradł relikt należący do niego, o którym wśród ludzi już od wielu stuleci krążyły legendy i plotki. Jedni mówili, że daje władzę, inni twierdzili, że może sprowadzić pokój między zwaśnionych ludzi, jeszcze inni zaś, że pozwala przemienić się dowolnej materii w złoto. Wszechmogący strzegł zazdrośnie skarbu i kładł go na honorowym miejscu jedynie podczas najważniejszego dla niego święta. Jednak wściekłość Peruna nie pozostawiała wątpliwości co do prawdziwej  wartości artefaktu. Bóg wojny sprowadził na ludzkość katastrofy naturalne, choroby i inne nieszczęścia.  Ten stan trwał od kilku miesięcy, jednak nikt nie przyznawał się do winy pomimo dochodzeń.

Pewnego dnia Burmistrz zwołał zebranie, w którego trakcie ma odbyć się dochodzenie oraz rozprawa z wyrokiem na sprawcę co ostatecznie zakończy kłopoty, które koncentrują się na mieszkańcach Supraśla.

Czy uda się uratować ludzkość? 

Czy uda się udobruchać Peruna? 

Czy złodziej zostanie zdemaskowany?

 

Opis niefabularny:

Głównym celem gry jest znalezienie winnego kradzieży, jednak poza tym wszyscy posiadają również swoje prywatne cele zapisane w karcie postaci.  Chcemy, aby każdy podczas gry mógł je osiągnąć, jednak do wykonania niektórych niezbędne jest znalezienie własnej drogi oraz pomysłowość. Mamy nadzieję, że podczas gry znajdziecie możliwość do przeniesienia się w niezwykły świat, gdzie bogowie mogą stanąć przed Wami, oraz który również nie jest wolny od bolączek doskonale nam znanych. Nie zapominajmy, że przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, dlatego podkreślam, że każdy gracz powinien być traktowany z szacunkiem, a jeśli pojawią się niemiłe słowa, dotyczą one postaci, a nie osoby, która się w nią wciela.