Image
Top
Menu

La Bohéme

Nanolarp o larpowcach, sztuce i emocjach

Liczba graczy: Dowolna
Czas: 2-X godzin
Setting: Bohema larpowa

Autor: Dominik „Dracan” Dembinski
Dostępne wersje: 3.1 (2018, po korektach) 3.0 (2018), 2.0 (2016), 1.0 (2014)

Celem tej gry jest stworzenie pasjonującej opowieści o grupie ludzi, których połączyły larpy, sztuka, emocje i używki. Powinna być grana „Close to Home” (czyli korzystająca z rzeczywistych doświadczeń, marzeń i pasji gracza) i z myślą o stopniowej intensyfikacji wszystkich wprowadzonych do gry uczuć. Warto mieć pod ręką inspirujące dzieła literackie, puścić w tle melancholijną muzykę i grać w ulubionej kawiarni, klimatycznym mieszkaniu lub namiocie podczas konwentu. Gra jest zaprojekowana na dowolną liczbę graczy i nieokreśloną ilość czasu.

Warta uwagi jest konstrukcja, która czyni La Boheme przydatnym larpem warsztatowym. Mechanizm SHOOT IT! / SMOKE IT! wprowadza do gry ciągłe zmiany w sposobie odgrywania (na przemian introwertyczne i ekstrawertyczne sceny). Mechanizm Gra w hierarchię za pomocą trzech prostych zasad generuje ciągle zmieniającą się społeczność. Archetypy funkcyjne oferują trzy zupełnie różne kierunki rozwoju gry w zależności od tego, jaką postać wprowadzimy do gry. Mechanizmy te da się wykorzystać zarówno jako warsztaty do tworzenia społeczności przed larpem (dając graczom zagrać przyspieszoną wersję La Boheme) jak i do uczenia graczy świadomego budowania łuku postaci. 

La Boheme, wersja aktualna (3.1, 2018) La Boheme, wersja przed testami i korektą (3.0, 2018) La Boheme, wersja po pierwszych testach(2.0, 2016) La Boheme, wersja premierowa (1.0, 2014)