Image
Top
Menu

Autor: Rahn Niejasny
Liczba graczy: 12
Czas trwania: do 6h (regulowany przez MG)
Setting: Belle Epoque
Typ gry: chamberlarp
Zapotrzebowanie na rekwizyty: niewielkie

Scenariusz został rozegrany po raz pierwszy w Głogowie, w Sali Kryształowej piwnicy ratuszowej w sierpniu 2004 r.
Jest rok 1914, 27 dzień czerwca. Jutro w Sarajewie dojdzie do udanego zamachu, którego konsekwencje zmienią świat na zawsze. Dziś jednak jeszcze nikt lub prawie nikt o tym nie wie. Dziś jeszcze cały świat nieświadomie baluje. Na jednym z takich balów znajdują się nasi gracze. Oficjalnie został zorganizowany na cześć niemieckiego ambasadora w Wiedniu. Nieoficjalnie jednak bal ten może zmienić bieg historii. Fetę zorganizowała żona ambasadora Lidia Kuhlmann, a odbywa się ona w sali balowej ambasady.
Graczom można wspomnieć o dokładnej dacie balu, ale nie trzeba tego jakoś specjalnie zaznaczać. Pewnie nie zorientują się od razu, że jutro ma zginąć arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Trzeba im jednak uświadomić, w jakim okresie historycznym grają. Niech wiedzą, że nad Europą krąży wizja wojny, i to wojny obejmującej cały świat. Trzeba powiedzieć im o niepokojach politycznych i przybliżyć trochę realia epoki. Dobrze byłoby, gdybyś, drogi mistrzu gry, sam sięgnął do informacji o epoce i poznał realia polityczne oraz kulturowe tamtych czasów.
Większość osób występujących w grze to postaci historyczne. Nie należy się jednak zbytnio wzorować na ich realnych biografiach. W zasadzie z oryginalnych postaci zostały tylko ich nazwiska, osiągnięcia oraz tytuły do 1914 r. Teraz postaci te są rzucone na pastwę graczy i co oni z nimi zrobią, to już ich sprawa.

Pobierz scenariusz