darmstadt frauen kennen lernen einen dialog singles jessen elster amco frauen kennenlernen cuxhaven ni vergebene maenner die flirten per sms singletreff korneuburg austria chat app kostenlos zendesk
Image
Top
Menu

Autor: Rahn Niejasny
Liczba graczy: 12
Czas trwania: do 6h (regulowany przez MG)
Setting: Belle Epoque
Typ gry: chamberlarp
Zapotrzebowanie na rekwizyty: niewielkie

Scenariusz został rozegrany po raz pierwszy w Głogowie, w Sali Kryształowej piwnicy ratuszowej w sierpniu 2004 r.
Jest rok 1914, 27 dzień czerwca. Jutro w Sarajewie dojdzie do udanego zamachu, którego konsekwencje zmienią świat na zawsze. Dziś jednak jeszcze nikt lub prawie nikt o tym nie wie. Dziś jeszcze cały świat nieświadomie baluje. Na jednym z takich balów znajdują się nasi gracze. Oficjalnie został zorganizowany na cześć niemieckiego ambasadora w Wiedniu. Nieoficjalnie jednak bal ten może zmienić bieg historii. Fetę zorganizowała żona ambasadora Lidia Kuhlmann, a odbywa się ona w sali balowej ambasady.
Graczom można wspomnieć o dokładnej dacie balu, ale nie trzeba tego jakoś specjalnie zaznaczać. Pewnie nie zorientują się od razu, że jutro ma zginąć arcyksiążę Franciszek Ferdynand. Trzeba im jednak uświadomić, w jakim okresie historycznym grają. Niech wiedzą, że nad Europą krąży wizja wojny, i to wojny obejmującej cały świat. Trzeba powiedzieć im o niepokojach politycznych i przybliżyć trochę realia epoki. Dobrze byłoby, gdybyś, drogi mistrzu gry, sam sięgnął do informacji o epoce i poznał realia polityczne oraz kulturowe tamtych czasów.
Większość osób występujących w grze to postaci historyczne. Nie należy się jednak zbytnio wzorować na ich realnych biografiach. W zasadzie z oryginalnych postaci zostały tylko ich nazwiska, osiągnięcia oraz tytuły do 1914 r. Teraz postaci te są rzucone na pastwę graczy i co oni z nimi zrobią, to już ich sprawa.

Pobierz scenariusz