erstes treffen partnersuche kostenlos single hattingen kulinarisch wie laufen single partys ab online dating apps research bekanntschaften moersleutel
Image
Top
Menu

„Rękopisy czyli most”

Autor: Andrzej Pierzchała
Liczba graczy: 1+
Czas trwania:
ok 60-90 min
Setting:
Realizm magiczny
Typ gry: nanolarp
Zapotrzebowanie na rekwizyty: niewielkie

Opis fabularny:

„Akcja  przebiega w dwóch płaszczyznach miejsca i czasu. Wątek tytułowy (miłość pisarza, nazywanego Mistrzem – autora powieści historycznej o Poncjuszu Piłacie oraz Małgorzaty Nikołajewny) jest snuty i przeplatany z równoczesnym oraz równoważnym wątkiem wizyty Szatana i jego świty w Związku Radzieckim, a większość opisywanych zdarzeń ma miejsce w Moskwie lat 30. XX w. Wątek historyczny (losy Poncjusza Piłata, tytułowego bohatera powieści napisanej przez Mistrza, skupione wokół procesu i kaźni wędrownego proroka Jeszui Ha-Nocri) nawiązuje tematycznie do niektórych wątków biblijnych, ma formę apokryficznej powieści w powieści, osadzonej w Judei  czasu panowania cesarza Tyberiusza i przedstawianej fragmentarycznie przez różne źródła narracyjne.

opis powieści za Wikipedia

Opis niefabularny:

Jest to eksperymentalna forma larpowa, pozwalająca odtworzyć wybrane elementy powieści „Mistrz i Małgorzata”, odgrywając je w trakcie wędrówek po mostach i wiaduktach.

Larp jest skierowany zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Brak ograniczeń wiekowych. Wymagana jest dobra znajomość ww. powieści.